Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

JW GROM na zakupach samochodów specjalnych

Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

2 kwietnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o ogłoszeniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu pojazdów specjalnych. Co ciekawe, tym razem upubliczniono część szczegółów planowanego zamówienia.

Zgodnie z jawną częścią opisu zamówienia mowa o poszukiwaniu dostawcy dwóch samochodów z możliwością opcjonalnego zwiększenia zakupu o dwa kolejne egzemplarze (w przypadku dostępnych środków finansowych). Pojazdy mają charakteryzować się wysoką dzielnością terenową, maksymalna masą nie przekraczającą 5 ton, silnikiem spalinowym o mocy nie mniejszej niż 215 KM. Konstrukcja pojazdu musi posiadać możliwość zamontowania pakietów balistycznych zapewniających ochronę na poziomie minimum STANAG 4569 poziomu 1. Każdy z samochodów ma dysponować miejscami dla pięciu osób.

Obok ceny komisja przetargowa będzie brała pod uwagę inne kryteria – moc i maksymalny moment obrotowy jednostki napędowej, a także manewrowość (średnica zawracania). Pozostałe elementy specyfikacji warunków zamówienia zostaną przekazane podmiotom, które będą zakwalifikowane do składania ofert. Zamawiający oczekuje na deklaracje zainteresowanych podmiotów do 6 maja.

Nie jest to jedyny zakup samochodów, który realizuje JW GROM na swoje potrzeby. W marcu ogłoszono program zakupu nowych pick-upów (2 + 12 w opcji) oraz typu Van (2+12 w opcji).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc