Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bez zaskoczenia – Works 11 dostarczy granatniki termobaryczne JW GROM

Works 11 Sp. z o.o. dostarczy do JW GROM kolejną partię granatników RPG-75TB z głowicami termobarycznymi. Fot. ZEVETA Bojkovice, a.s.

18 czerwca Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu partii wyrzutni granatów termobarycznych kalibru 68 mm. Zgodnie z przewidywaniami zwycięstwo przyznano firmie Works 11 Sp. z o.o.

Zgodnie z informacjami, które upubliczniła JW GROM oferta firmy z Katowic była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Otrzymała 100% punktów możliwych do zdobycia (cena oraz warunki gwarancji). Umowa zostanie zawarta po wniesieniu zabezpieczenia w wysokości prawie 28 tys. PLN brutto. Co ciekawe, zamawiający nie upublicznił (przynajmniej dotychczas) wartości umowy.

Postępowanie dotyczące zakupu wyrzutni granatów termobarycznych kalibru 68 mm zostało ogłoszone 30 kwietnia bieżącego roku. Wiadomo, że dostawa broni ma zostać zrealizowana do końca października bieżącego roku. W ostatnich latach JW GROM zakupiła nieznaną liczbę granatników RPG-75TB z głowicami termobarycznymi. W 2017 roku dokupiono (poprzez firmę Works 11 Sp. z o.o. granatniki RPG-75M z głowicami przeciwpancernymi.

W zeszłym roku JW GROM próbowała zakupić na swoje potrzeby nową partię granatników przeciwpancernych – ostatecznie zakup nie doszedł do skutku ze względu na problemy proceduralne, oferta polsko-bułgarskiego konsorcjum została odrzucona ze względu, że wadium zostało zaksięgowane na rachunku zamawiającego 57 minut po upływie zakładanego czasu... Co ciekawe, także oferta Works 11 Sp. z o.o. została odrzucona ze względów formalnych – wadium obejmowało niepełny czas związania ofertą (o 6 dni krócej).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Bez zaskoczenia – Works 11 dostarczy granatniki termobaryczne JW GROM”

  1. Najwyższy czas aby zamówić nowoczesne i lekkie granatniki dla całości sił zbrojnych zarówno wojsk operacyjnych jak i dla WOT w dużej ilości z produkcją licencyjną w Polsce wraz z stopniowa polonizacją wszystkich komponentów a to podniesie znacząco nasze możliwości obronne.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc