Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WORKS 11 oraz ZSP NIEWIADÓW zorganizują dynamiczny pokaz uzbrojenia oraz środków bojowych

Moździerz 60 mm ANTOS został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o użyciu w jednostkach powietrznodesantowych i specjalnych. Ma możliwość wykorzystania granatów termobarycznych HEI. Według zapewnień dostawcy charakteryzuje się m.in. niską masą, dużą szybkostrzelnością i krótkim czasem przejścia z położenia marszowego w bojowe. ANTOS jest w większości zbudowany z wykorzystaniem stopów aluminium, tytanu i tworzyw sztucznych. Fot. W11

WORKS 11 Sp. z o.o. oraz ZSP NIEWIADÓW Sp. z o.o. będący wieloletnimi, renomowanymi dostawcami sprzętu wojskowego i uzbrojenia na rzecz obronności kraju, zapraszają przedstawicieli Sił Zbrojnych RP i przemysłu obronnego oraz mediów do udziału w pokazie dynamicznym uzbrojenia oraz środków bojowych znajdujących się w portfolio tych firm. Prezentacja odbędzie się na poligonie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce 7 marca 2024 r. od godz. 10:00.

Fot. W11

Podczas pokazu zaprezentowana zostanie m.in.  najnowsza wersja wprowadzonego już do uzbrojenia naszych Sił Zbrojnych ultralekkiego moździerza ANTOS kal. 60.7 mm NATO, czeskiego producenta VTÚVM. Moździerz ten jest cennym środkiem wsparcia pododdziałów specjalnych i wojsk powietrznodesantowych. Oprócz tego zaprezentowany zostanie także moździerz o zwiększonym zasięgu ANTOS LR kal. 60.7 mm NATO, wraz z dedykowaną  amunicją treningową i bojową.

Fot. W11

W ramach prezentacji czeskich produktów przeprowadzone zostanie praktyczne strzelanie z granatników jednorazowych RPG-75M, RPG-75MP i RTG firmy Zeveta Ammunition A.S. Pokaz wyrzutni granatów zostanie uzupełniony o  strzelanie z granatnika RPG-7 z wykorzystaniem nowych typów amunicji. Kolejne produkty, których praktyczne walory zostaną zaprezentowane to: granatnik rewolwerowy MILKOR M32A1 kal. 40 mm używany przez wojsko, w tym Wojska Specjalne Rzeczpospolitej Polskiej i służby mundurowe w ponad 67 krajach na całym świecie.

Fot. W11

Kolejnym uzbrojeniem, które będzie prezentowane w ramach pokazu jest nietoksyczna amunicja antyrykoszetowa amerykańskiej firmy ICC, która znajduje się na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i jest dedykowana do działań operacyjnych w zamkniętych pomieszczeniach oraz środowisku, gdzie może wystąpić rykoszetowanie.

Jako rezultat wieloletniego doświadczenia rusznikarskiego oraz wiedzy operatorów Wojsk Specjalnych WORKS 11 zaprezentuje produkowane przez siebie karabinki Carbine by Hans 5.56x45 mm NATO oraz PCC 9x19 mm NATO. Ponadto będzie można zobaczyć flagowy produkt spółki tj. wielolufowy karabin maszynowy DILLON AERO M134D Minigun 7.62x51 mm NATO, który z powodzeniem został wprowadzony do uzbrojenia Wojskach Specjalnych i Lotnictwa Wojsk Lądowych.

Harmonogram pokazów przewiduje również prezentację szerokiej gamy materiałów wybuchowych oraz ładunków kumulacyjnych, w tym: KŁD – kumulacyjny ładunek denny przeznaczony do prac saperskich, niszczenia sprzętu oraz neutralizacji przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, SŁK – saperski ładunek kierunkowy przeznaczony m.in. do neutralizacji amunicji, odstrzeliwania zapalników oraz niszczenia improwizowanych ładunków wybuchowych (IED). W trakcie pokazów dynamicznych zostanie zaprezentowane działanie, produkowanych przez fińską firmę Forcit Defence, materiałów wybuchowych oraz ładunków kumulacyjnych, w tym nowej generacji środków wykorzystywanych jako Counter Mobility i Anti-Access/Area Denial (A2/AD).

Ze względów organizacyjnych, w celu ułatwienia wejścia na teren WITU, należy przesłać do 06.02.2024 r.  imienny wykaz uczestników chętnych do wzięcia udziału w prezentacji z danej jednostki wojskowej, firmy lub redakcji. Odpowiedzi na ewentualne pytania oraz szczegółowych informacji odnośnie przedmiotowej prezentacji udziela ze strony WORKS 11: w sprawach organizacyjnych – Dariusz Brosz, tel. 532-450-007, e-mail: dariusz.brosz@works11.com

Źródło: informacja prasowa WORKS 11 Sp. z o.o. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc