Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Works 11 dostarczy opóźniacze zapłonu ZW-7G

Fot. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

26 maja 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką Works 11 Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostawy partii opóźniaczy zapłonu ZW-7G, które są wykorzystywane jako element imitatorów celów powietrznych ICP-81Z.

Powyższa umowa została zawarta 17 maja i ma wartość 15,5 mln PLN bez VAT. W jej ramach wykonawca ma dostarczyć 42 tys. sztuk opóźniaczy ZW-7G (30 tys. w 2023 i 12 tys. w 2024 roku). Postępowanie przetargowe, o charakterze ograniczonym, uruchomiono w lutym bieżącego roku. Oferta Works 11 Sp. z o.o. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego.

W wyniku strzału mechanizm bezwładnościowy opóźniacza zapłonu ZW-7G powoduje zapalenie masy opóźniającej opóźniacza, która po upływie 0,1 s (po wylocie pocisku z lufy) zapala ładunek prochowy opóźniacza. Pod wpływem wysokiego ciśnienia gazów prochowych, powstałych wskutek spalania się ładunku prochowego opóźniacza, następuje zapalenie smugaczy i zerwanie czepca balistycznego. Smugacze palą się na torze lotu przez około 25 s. ICP-81Z symuluje cel zbliżający się i jest wykorzystywany do szkolenia oraz treningu personelu obsługującego przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe oraz armaty przeciwlotnicze kalibru 23 mm.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc