Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

GROM na zakupach granatników termobarycznych

JW GROM rozpoczęła postępowanie przetargowe w sprawie zakupu nowych granatników z pociskami termobarycznymi kalibru 68 mm. Najprawdopodobniej broń ma uzupełnić zapasy RGP-75TB, które zużyto w ciągu ostatnich lat. Fot. Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej

30 kwietnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu na potrzeby jednostki granatników termobarycznych kalibru 68 mm.

Zgodnie z “tradycją” panującą przy zakupach JW GROM, większość szczegółów dotyczących zamówienia jest tajna i zostanie udostępniona wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych. Wiadomo, że dostawa broni ma zostać zrealizowana do końca października bieżącego roku, a obok ceny drugim kryterium będzie gwarancja na dostarczony sprzęt. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie zgłoszeń do 13 maja bieżącego roku. Do finałowej rozgrywki zamawiający zakłada zaproszenie maksymalnie pięciu firm.

W ostatnich latach JW GROM zakupiła nieznaną liczbę granatników RPG-75TB z głowicami termobarycznymi. W 2017 roku dokupiono (poprzez firmę Works 11 Sp. z o.o. granatniki RPG-75M z głowicami przeciwpancernymi.

W zeszłym roku JW GROM próbowała zakupić na swoje potrzeby nową partię granatników przeciwpancernych – ostatecznie zakup nie doszedł do skutku ze względu na problemy proceduralne, oferta polsko-bułgarskiego konsorcjum została odrzucona ze względu, że wadium zostało zaksięgowane na rachunku zamawiającego 57 minut po upływie zakładanego czasu... Co ciekawe, także oferta Works 11 Sp. z o.o. została odrzucona ze względów formalnych – wadium obejmowało niepełny czas związania ofertą (o 6 dni krócej).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “GROM na zakupach granatników termobarycznych”

  1. Ciekawe kiedy pozyskamy tysiące nowych lekkich granatników dla całości wojsk operacyjnych i WOTu wraz z polonizacja przy ich produkcji w Polsce.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc