Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bullspike nie dla GROM

VMZ

20 października Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu na potrzeby jednostki jednorazowych wyrzutni pocisków przeciwpancernych.

Zgodnie z informacjami, które upubliczniono przy okazji otwarcia ofert, jedynym podmiotem, który zmieścił się w zakładanym budżecie było konsorcjum Metalexport-S wraz z bułgarskim Vazovski Mashinostroitelni Zavodi, które najprawdopodobniej zaoferowało rodzinę Bullspike (wartość oferty 3,2 mln złotych brutto przy budżecie zakładanym na 3,5 mln złotych brutto). Druga oferta, firmy Works 11 Sp. z o.o. opiewała na kwotę 4,3 mln złotych brutto.

Wydawało się więc, że polsko-bułgarskie konsorcjum dostarczy broń do JW GROM. Okazuje się jednak, że postępowanie zostało unieważnione 15 października. Formalnym powodem jest odrzucenie oferty polsko-bułgarskiej ze względu, że wadium zostało zaksięgowane na rachunku zamawiającego 57 minut po upływie zakładanego czasu... Co ciekawe, także oferta Works 11 Sp. z o.o. została odrzucona ze względów formalnych – wadium obejmowało niepełny czas związania ofertą (o 6 dni krócej).

Powyższe fakty wpłynęły na unieważnieniu postępowania. To zaś oznacza, że JW GROM rozpisze wkrótce nowy przetarg bądź ograniczy się do bezprzetargowego zakupu kolejnych zestawów Saab AT4 poprzez amerykańskie środki pomocy wojskowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Bullspike nie dla GROM”

  1. Wojska Specjalne to fantastyczne zakupy strzelają z niemieckich HK, jest program Grot zamiast go przyśpieszyć, rozpisują sobie swój przetarg, CBA chyba powinna jeszcze raz dokładniej przyjżeć się tym panom.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc