Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części do broni wojsk specjalnych

Fot. Łukasz Pacholski

6 i 7 czerwca jednostki wojskowe Nil oraz Formoza poinformowały o podpisaniu umów ze spółką Cenzin Sp. z o.o. w sprawie dostawy części i akcesoriów do broni strzeleckiej, która jest eksploatowana przez wojska specjalne.

W przypadku JW Nil umowa, o wartości 4,9 mln PLN, została podpisana 8 maja bieżącego roku. W jej ramach Cenzin Sp. z o.o. ma dostarczać techniczne środki materiałowe oraz akcesoria do broni strzeleckiej marki Heckler & Koch – powyższe postępowanie, o charakterze ograniczonym, zostało zapoczątkowane w lutym bieżącego roku. Szczegóły pozostają niejawne, specyfikacja istotnych warunków zamówienia została przesłana wyłącznie do podmiotów zakwalifikowanych do składania ofert. Cenzin Sp. z o.o., od lat, dostarcza m.in. kolejne partie karabinków HK416, które są standardowym uzbrojeniem operatorów wojsk specjalnych. Poza tym w jednostkach znajdują się także inne wyroby niemieckiego producenta.

Z kolei JW Formoza podpisała umowę (3 czerwca), o wartości 676 tys. PLN, na dostawy podzespołów do karabinków szturmowych Heckler & Koch G36. Podobnie jak w innych postępowaniach tego typu, szczegóły zostały przekazane wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca listopada bieżącego roku – G36 to obecnie standardowy typ karabinka operatorów JW Formoza, co jest spowodowane wymogami operacyjnymi obejmującymi szerokie działanie w środowisku wodnym.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc