Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Części do noktowizorów Wojsk Specjalnych

Fot. PCO S.A.

30 kwietnia Jednostka Wojskowa Nil poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie dostaw części do gogli noktowizyjnych MU-3ADM, które są eksploatowane przez operatorów Wojsk Specjalnych.

Powyższy przetarg został ogłoszony 10 kwietnia. Jedynym oferentem, który przesłał ofertę była spółka PCO S.A. z Warszawy. Jej oferta opiewała na kwotę 345 tys. PLN brutto. Otrzymała ona 100% punktów możliwych do zdobycia i została przyjęta przez zamawiającego.

Jak wskazuje zamawiający, pakiet części, które były planowane do zakupu, obejmuje mostek (5 sztuk), flip-up (15 sztuk), mostek dwuprzegubowy (25 sztuk), uchwyt na broń (5 sztuk), ocznik (10 kompletów), uchwyt na hełm (10 sztuk), sznur (20 sztuk) oraz zespół osłony (10 sztuk). Zgodnie z dokumentacją, całość ma trafić do siedziby zamawiającego do końca października bieżącego roku.

Gogle MU-3ADM charakteryzują się kompaktową i wyjątkowo lekką konstrukcją, solidnością i niezawodnością w warunkach polowych, a także doskonałymi parametrami wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji. Są sukcesywnie kupowane w PCO S.A. przez Agencję Uzbrojenia na potrzeby jednostek Wojska Polskiego. W przypadku wyposażenia, które eksploatuje Komponent Wojsk Specjalnych, to jeden z nielicznych przypadków korzystania z produktów krajowego przemysłu obronnego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc