Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na dostawę gogli noktowizyjnych MU-3AM i MU-3ADM

Fot. PCO S.A.

10 marca PCO S.A. podpisało z Inspektoratem Uzbrojenia umowę na dostawę gogli noktowizyjnych MU-3AM i MU-3ADM oraz na dostawy noktowizorów strzeleckich PCS-5M i lornetek noktowizyjnych NPL-1M. Spółka w latach 2021-2022 dostarczy wojsku 400 kompletów MU-3AM, 410 kompletów MU-3ADM, a także 105 kompletów noktowizorów strzeleckich PCS-5M i 160 kompletów lornetek noktowizyjnych NPL-1M.

Ze strony PCO S.A. umowę podpisali prezes Paweł Glica oraz członek zarządu Bogumił Wodyński. Ze strony Inspektoratu Uzbrojenia podpisującym umowę był szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. bryg. Bogdan Dziewulski.
Zminiaturyzowane gogle MU-3ADM to zaawansowane pasywne urządzenie noktowizyjne. Charakteryzuje się kompaktową i wyjątkowo lekką konstrukcją, solidnością i niezawodnością w warunkach polowych, a także doskonałymi parametrami wykrywania, rozpoznawania i identyfikacji. Zminiaturyzowany monokular uniwersalny MU-3M to najnowsze urządzenie noktowizyjne przeznaczone do obserwacji w warunkach nocnych przez indywidualnego użytkownika. Posiada kompaktową i lekką konfigurację z pojedynczym akumulatorem. Jest to obecnie jedno z najlżejszych urządzeń noktowizyjnych na świecie.
To, co wyróżnia nasze zminiaturyzowane gogle noktowizyjne od wielu konkurentów, to stosunek wagi urządzenia do wytrzymałości. Projekty zostały dokładnie przetestowane zarówno przez użytkowników, jak i instytuty badawcze. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania w zakresie techniki wizyjnej nocnej i najwyższej jakości materiały. Niezawodność zapewnia rygorystyczna kontrola jakości każdego egzemplarza wyprodukowanego przez PCO S.A. Zalety operacyjne gogli zostały już udowodnione w rzeczywistych sytuacjach polowych – podkreśla prezes zarządu PCO S.A. Paweł Glica.
Lornetka Noktowizyjna NPL-1M jest małym, lekkim przyrządem noktowizyjnym przeznaczonym do obserwacji terenu w warunkach ograniczonej widoczności
i w nocy na większych odległościach. Strzelecki Celownik Noktowizyjny PCS-5M to lekki celownik teleskopowy z wbudowanym wzmacniaczem obrazu XD4/XR5, który doskonale nadaje się do stosowania na przenośnej broni.
PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych
i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta Spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje ponad 60 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 5 mld zł oraz przeszło 17 tysiącami pracowników. PGZ SA to jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

Źródło: PCO S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc