Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Straż Graniczna odbiera nowy sprzęt z PCO S.A.

Fot. PCO S.A.

1 marca Straż Graniczna poinformowała, że do funkcjonariuszy trafiła nowa partia sprzętu optoelektronicznego, który został zakupiony w PCO S.A. Co ciekawe mowa o zamówieniach, które zostały zawarte w styczniu bieżącego roku.

Jak wskazuje komunikat zamawiającego, do Bieszczadzkiego oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej trafiło łącznie 67 nowych urządzeń optoelektronicznych – 30 kompletów monokularów noktowizyjnych MU-3AM (zamówione 18 stycznia za kwotę 1,7 mln PLN brutto) oraz 37 kompletów kamer termowizyjnych NPL-1T (także zamówionych 18 stycznia za kwotę 2,5 mln PLN brutto). Ważnym argumentem stojącym za zakupem obu typów urządzeń był długi okres gwarancji i fabrycznego wsparcia serwisowego, który sięga 7 lat (NPL-1T). Poza tym już eksploatowane urządzenia uzyskały bardzo dobre oceny wystawione przez funkcjonariuszy. Ze względu na miejsce dostawy, nowe wyposażenie będzie wykorzystywane przede wszystkim na granicy polsko-ukraińskiej.

Zakupione kamery termowizyjne niechłodzone NPL-1T i monokulary noktowizyjne MU-3AM to urządzenia pozwalające na prowadzenie obserwacji w warunkach niskiego oświetlenia lub braku oświetla zewnętrznego głównie warunkach nocnych. Mogą być wykorzystywane przez indywidualnych funkcjonariuszy SG i stanowią istotny element wyposażenia funkcjonariuszy wykonujących zadania w bezpośredniej ochronie granicy państwowej lub działań specjalistycznych. Pozwalają na wczesne wykrywanie zagrożeń i prowadzenie obserwacji i identyfikacji osób na większe odległości. Ergonomiczny kształt urządzeń oraz niewielka waga ułatwiają użytkowanie w warunkach terenowych.

Dodatkowo lornetka termowizyjna NPL-1T oferuje możliwość zapisu obrazu, a także współpracy z innymi urządzeniami. Obraz termowizyjny jest prezentowany na dwóch wyświetlaczach OLED lub może być wysyłany poprzez cyfrowe wyjście video do zewnętrznego wyświetlacza lub monitora. NPL-1T umożliwia zapis zdjęć i krótkich filmów w wewnętrznej pamięci z możliwością zgrania do komputera. Funkcja ta zwiększa świadomość sytuacyjną użytkowników oraz daje możliwość skuteczniejszego dokumentowania zaistniałych zdarzeń.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc