Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Samochody operacyjne dla Wojsk Specjalnych

Fot. Łukasz Pacholski

5 kwietnia Jednostka Wojskowa Nil poinformowała, że pod koniec marca uruchomiono postępowanie przetargowe w sprawie zakupu pięciu specjalistycznych pojazdów operacyjnych dla Wojsk Specjalnych.

Planowany zakup zakłada zamówienie dwóch pojazdów rozpoznania osobowego (HUMINT), dwóch wozów rozpoznania obrazowego (IMINT) oraz jednego egzemplarza samochodu rozpoznania elektronicznego. Dostawa wszystkich ma zostać zrealizowana do końca listopada 2024 roku – podmioty zainteresowane udziałem mają czas na przesyłanie ofert do 11 kwietnia. Jedynym kryterium podlegającym ocenie będzie cena.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, mają być wyposażone w dwie osie z napędem 4x4. Dopuszczalna masa pojazdów, po wykonaniu zabudowy, ma dochodzić do 3500 kg. W przypadku wozów IMINT mowa o nadwoziu typu furgon (dwa miejsca w przedziale kierowcy oraz dwa miejsca w przedziale operacyjnym). Samochody HUMINT mogą być oferowane na bazie kombi, hatchback, liftback. Co ciekawe, zamawiający jest zainteresowany wykorzystaniem bagażnika rowerowego przeznaczonego do transportu dwóch rowerów.

Tak ogólne założenia powodują, że wykonawcy mogą zaoferować szeroką gamę pojazdów, w większości bazujących na rozwiązaniach komercyjnych. To z kolei powoduje, że cała partia może być wykorzystywana do różnorodnych operacji zabezpieczenia specjalnego. W ostatnich dniach to kolejny przetarg na nowe samochody, które ogłosiły Wojska Specjalne.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc