Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Robot pirotechniczny dla JW Formoza

Fot. Łukasz Pacholski

18 października Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego oraz podpisaniu umowy z firmą IBKOL Sp. z o.o. w sprawie zakupu robota pirotechnicznego.

Powyższe postępowanie, mające charakter ograniczony i przyspieszony, zostało ogłoszone na początku sierpnia bieżącego roku. Umowa została zawarta 3 października i ma całkowitą wartość 3,2 mln PLN z VAT. Oferta zwycięskiej firmy była jedyną, która wpłynęła w postępowaniu. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, kontrakt dotyczy dostawy robota pirotechnicznego, szczegóły pozostają niejawne i zostały przekazane wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych. Sprzęt ma zostać dostarczony do siedziby jednostki w Gdyni.

Nie można wykluczyć, że przyspieszony zakup robota jest związany z certyfikacją Komponentu Wojsk Specjalnych w ramach Sił Odpowiedzi NATO. Ze względu na brak upublicznienia specyfikacji trudno odpowiedzieć na pytanie, dlaczego do przetargu nie zgłosiły się inne krajowe podmioty, mające kompetencje w produkcji i rozwoju sprzętu tej klasy.

Jednostka Wojskowa Formoza specjalizuje się w działaniach w strefie morskiej. Nie zmienia to faktu, że operatorzy dysponują pełnymi kompetencjami do wykonywania operacji także w pozostałych strefach (m.in. pełnili zadania bojowe w Afganistanie).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc