Zaloguj

Formoza kupi miny

18 sierpnia Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczących zakupu min morskich. Wszystko na to wskazuje, że procedura zakończy się podpisaniem umowy i nowa partia uzbrojenia tego typu trafi do operatorów jednostki. 

Przetarg dotyczący zakupu min morskich został ogłoszony 2 czerwca bieżącego roku – zgodnie z tradycją panującą w jednostkach Komponentu Wojsk Specjalnych, nie poinformowano publicznie o liczbie min planowanych do zakupu oraz szczegółach specyfikacji technicznej. Najprawdopodobniej mowa o niewielkich ładunkach, które dzięki zaczepom magnetycznym można przymocować przez nurków do kadłubów jednostek pływających. 

Ostatecznie do postępowania zgłosiła się jedna firma – Griffin Group S.A. Defence Sp.K.. Jej oferta (wyceniona na kwotę 3999960 złotych brutto) mieści się w zakładanym budżecie, który na część gwarantowaną zamówienia został określony na 4 mln złotych brutto. Oznacza to, że w ciągu najbliższych dni można spodziewać się podpisania umowy i rozpoczęcie dostaw – Jednostka Wojskowa Formoza planowała realizację zamówienia do połowy grudnia bieżącego roku. 

(Łukasz Pacholski) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc