Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Glomex MS Polska z kolejną dostawą dla Wojska Polskiego

Fot. Łukasz Pacholski

23 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką Glomex MS Polska Sp. z o.o. w sprawie zakupu partii samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności.

Powyższy zakup obejmuje 175 pojazdów, które mają zostać dostarczone w latach 2024-2025 (114 w 2024 i 61 w 2025 roku). Dodatkowo kontrakt obejmuje opcję, która może rozszerzyć zakup o 262 egzemplarze (171 w 2024 i 91 w 2025 roku). Umowa o wartości 75,6 mln PLN została podpisana 30 kwietnia, jednak dopiero w maju zamawiający upublicznił stosowną dokumentację. Zwycięski oferent pokonał dwa inne podmioty zainteresowane dostawą pojazdów – co należy podkreślić, sukcesywnie zwycięża w kolejnych postępowaniach. Tym razem mowa o samochodach Ford Transit.

W latach 2020-22 konsorcjum Glomex MS Polska Sp. z o.o. oraz Glomex MS s.r.o. z Republiki Czeskiej i firmą STEELER z Sokółki (zabudowa) dostarczyło do Wojska Polskiego 648 egzemplarzy samochodów Ford Ranger XLT. W maju 2023 roku podpisano umowę na kolejnych 31 sztuk (z opcją na kolejnych 31, co zostało wykorzystane przez zamawiającego). W październiku 2023 roku zamówiono kolejnych 163 sztuk (z opcją na 161 – w tym przypadku jest ona sukcesywnie wykorzystywana, dotychczas dokupiono 53 sztuk).

Samochody Ford Ranger XLT mają za zadanie zastępować dotychczas eksploatowane pojazdy starszej generacji, przede wszystkim Honkery. Mowa o zadaniach pomocniczych. Do zadań operacyjnych w bliskości działań bojowych przewiduje się zakupy samochodów opancerzonych rodziny LPR Legwan, które mają bazować na rozwiązaniach Kia Motors KLTV 4x4. W tym przypadku zapotrzebowanie Sił Zbrojnych może przekroczyć 3000 egzemplarzy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc