Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowa partia samochodów Ford Ranger trafi do Wojska Polskiego

Fot. Łukasz Pacholski

19 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Glomex MS Polska Sp. z o.o. w sprawie zakupu kolejnej partii samochodów ciężarowo-osobowych typu pick-up.

Powyższa umowa została zawarta 4 maja i ma całkowitą wartość 14,5 mln PLN bez VAT – kwota obejmuje zarówno zamówienie gwarantowane oraz opcję. Dzięki temu flota pojazdów Wojska Polskiego wzbogaci się o 31 samochodów Ford Ranger, a kolejnych 31 znajduje się w opcji kontraktowej. Będą to kolejne pojazdy tego typu w Wojsku Polskim, w latach 2020-2022 do Wojska Polskiego trafiło 648 samochodów ciężarowo-osobowych Ford Ranger XTL, które zostały zakontraktowane przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną z konsorcjum Glomex MS Polska Sp. z o.o. oraz Glomex MS s.r.o. z Republiki Czeskiej. Ich zabudowę wykonała firma STEELER z Sokółki. Pierwsze z nich dostarczono w grudniu 2020 roku.

Zakup 31 nowych Fordów stanowi połowiczny sukces, gdyż 2. Regionalna Baza Logistyczna poszukiwała dostawcy 179 sztuk (z opcją na kolejnych 179). Niestety w części zadań nie złożono żadnych ofert (poza częścią obejmującą dostawę właśnie zamówionej partii). Powyższy problem oznacza, że w najbliższym czasie można spodziewać się uruchomienia nowego postępowania przetargowego dotyczącego zakupu samochodów tej klasy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc