Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Początek produkcji Boxerów CRV w Australii

Rozpoczęła się produkcja kołowych bojowych wozów rozpoznawczych Boxer CRV w australijskim zakładzie MILVEHCOE. Fot. Rheinmetall

20 marca odbyła się symboliczna ceremonia rozpoczęcia produkcji kołowych bojowych wozów rozpoznawczych Boxer CRV w zakładach MILVEHCOE w Redbank w Australii.

Symboliczny pierwszy spaw wykonała Annastacia Palaszczuk, premier stanu Queensland. Tym samym symbolicznie rozpoczęła produkcję pierwszego ze 186 wozów, jakie powstaną w Redbank dla Australian Army w ramach programu Land 400 Phase 2. W ceremonii uczestniczyli również przedstawiciele producenta (Rheinmetall Defence Australia, spółka zależna Rheinmetall AG, do której należy zakład MILVEHCOE), ambasady Republiki Federalnej Niemiec, Wojsk Lądowych Australijskich Sił Obronnych itd. Nathan Poyner, dyrektor zarządzający Rheinmetall Defence Australia, powiedział, że firma „ma obiekt produkcyjny, personel, lokalnych poddostawców, a w ramach budowy kompletnego, nowoczesnego pojazdu opancerzonego spółka zbudowała rzeczywiste zdolności, w tym produkcję elementów opancerzenia i systemów elektronicznych dla Australijskich Sił Obronnych”.

Na mocy kontraktu z 2018 r. Australian Army otrzymać mają 211 kołowych bojowych wozów rozpoznawczych Boxer CRV o wartości 2,7 mld EUR. Pierwszych 25 pojazdów powstało w Niemczech, w zakładach konsorcjum ARTEC GmbH. Pozostałe zostaną wyprodukowane lokalnie w Australii, co było jednym z wymogów stawianych w wygranym przez niemiecką grupę przemysłową przetargu. Warto odnotować, że możliwości produkcyjne Rheinmetall Defence Australia i podwykonawców spółki wykorzystywane są nie tylko na rzecz rynku lokalnego. W Australii powstanie co najmniej część wież do węgierskich Lynxów KF41, jak również partia Boxerów dla Bundeswehry, która może liczyć nawet kilkaset egzemplarzy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc