Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wieże węgierskich Lynxów zostaną wyprodukowane w Australii

Rheinmetall Defence Australia

14 października firma Rheinmetall ogłosiła zamówienie eksportowe na kwotę ponad 150 mln AUD z Australii na Węgry. Zamówienie ma dotyczyć dostawy cyfrowych wież Lance dla zakupionych niedawno przez Węgierskie Siły Zbrojne bojowych wozów piechoty Lynx KF41. Wieże zostaną wyprodukowane przez Centrum Doskonałości Pojazdów Wojskowych (MILVEHCOE, Military Vehicle Center of Excellence) w południowo-wschodnim Queensland. Zakład należy do Rheinmetall Defence Australia.

Na mocy umowy co najmniej 30 wież do pierwszej partii KF41 dla Węgier (liczącej ogółem 46 pojazdów) zostanie wyprodukowanych w Australii. Według australijskich komentatorów, zamówienie zostanie w nieodległej przyszłości rozszerzone o kolejnych 127 wież Lance, a także o inne elementy produkowane przez australijskich podwykonawców (potencjalnie mogą to być elementy stalowe firmy Bisalloy czy alternatory dużych mocy firmy Albury’s Milspec).

Jeśli docelowa konfiguracja wieży będzie zgodna z modelem prezentowanym w Unterlüß 17 sierpnia br. (podczas ceremonii ogłoszenia decyzji o zakupie i zawiązania spółko joint venture, która zajmie się produkcją pojazdów: to węgierskie Lynxy będą uzbrojone w 30 mm automatyczną armatę MK-30-2/ABM sprzężoną z 7,62 mm km, dwie podwójne wyrzutnie ppk MELLS/Spike LR i zdalnie sterowane stanowisko strzeleckie z 12,7 mm wkm, to ostatnie miałoby być umieszczone na stropie wieży.
Bartłomiej Kucharski

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc