Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amerykańskie AH-64E Guardian odpalają pociski Rafael Spike

AH-64E Guardian z podwieszonymi pociskami Rafael Spike NLOS. Fot. USAF

17 marca ośrodek doświadczalny US Air Force znajdujący się w bazie lotniczej Eglin na Florydzie poinformował o przeprowadzeniu prób ogniowych z wykorzystaniem kierowanych pocisków Rafael Spike NLOS oraz śmigłowca bojowego Boeing AH-64E Guardian.

Testy przeprowadzono w lutym bieżącego roku. W ich ramach dokonano integracji nowego uzbrojenia z systemem kierowania ogniem, a także próbę trafienia w stacjonarny cel pływający znajdujący się w odległości 32 km od miejsca odpalenia pocisku. Faza testowa miała także obejmować atak na cel poruszający się, jednak przeszkodziły temu warunki atmosferyczne.

Zgodnie z deklaracjami izraelskie pociski Rafael Spike NLOS mają stanowić uzbrojenie śmigłowców AH-64E Guardian do czasu zakupu docelowego uzbrojenia tej klasy. Ma to związek z potrzebami operacyjnymi, które pokazują potrzebę wdrożenia do uzbrojenia precyzyjnych środków bojowych klasy powietrze-ziemia o zasięgu przekraczającym obecnie wykorzystywane systemy (przede wszystkim AGM-114 Hellfire).

Zaprojektowane i produkowane przez izraelską firmę Rafael Advanced Defence Systems pocisk Spike NLOS zostały już zintegrowane ze śmigłowcami rodziny AH-64 Apache eksploatowanymi przez Siły Obronne Izraela. Dodatkowo realizuje proces integracji broni z wielozadaniowymi śmigłowcami pokładowymi Leonardo AW159 Wildcat na potrzeby Marynarki Wojennej Republiki Korei.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc