Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

KMW, Rafael i GDELS łączą siły: powstaje EuroTrophy

System Trophy, w wersji HV montowany m.in. na czołgach Merkawa Mk IVM, będzie oferowany na rynkach europejskich przez spółkę EuroTrophy. Fot. Rafael ADS.

11 listopada firmy Krauss-Maffei Wegmann, Rafael Advenced Defense Systems i General Dynamics European Land Systems ogłosiły podpisanie umowy w sprawie utworzenia spółki joint venture pod nazwą EuroTrophy.

Spółka EuroTrophy zostanie zarejestrowana w Niemczech, a celem jej powołania będzie zapewnienie partnerom wchodzącym w jej skład większych możliwości w zakresie marketingu, sprzedaży i produkcji aktywnych systemów ochrony pojazdów rodziny Trophy na rynkach europejskich. Będzie ona również odpowiadać za usługi związane z integracją systemów rodziny Trophy z pojazdami i wsparcie systemów przez cały okres ich eksploatacji. Proces tworzenia spółki ma się zakończyć przed końcem bieżącego roku, po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zgód (np. Federalnego Urzędu Antymonopolowego).

Powstanie EuroTrophy otworzy izraelskiemu systemowi drogę na rynki europejskie znacznie szerzej, niż miało to miejsce dotychczas. Szlaki zostały już przetarte, bowiem Trophy HV został wybrany przez Bundeswehrę do czołgów Leopard 2 (wersja A7A1), a Trophy MV przez British Army do czołgów Challenger 3. Ponadto w norweskim przetargu na nowy czołg podstawowy oferowany jest czołg K2NO z Trophy HV, a niewykluczone, że Leopard 2 w konfiguracji oferowanej Norwegii będzie również wyposażony w ten system. Zaangażowanie GDELS w spółce joint venture wskazuje ponadto, że w obszarze zainteresowania mogą być użytkownicy wozów bojowych rodzin ASCOD i Piranha.

Warto dodać, że Rafael ADS zastosował dwie dekady temu podobny model współpracy w przypadku przeciwpancernych pocisków kierowanych rodziny Spike, a ponadto w kontekście oferowania systemów rodziny Trophy prowadzi współpracę z włoskim koncernem Leonardo (a wraz z jego włoską filią Leonardo DRS także na rynku amerykańskim).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “KMW, Rafael i GDELS łączą siły: powstaje EuroTrophy”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc