Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom na POLSECURE 2024

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom

Rodzina karabinków MSBS GROT oraz pistolety VIS 100 i MPS – między innymi te produkty zostaną zaprezentowane podczas kieleckich Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE 2024, które odbędą się w dniach 23-25 kwietnia 2024 r.

Targi „POLESECURE”, nad którymi patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, to wystawa oraz cykl konferencji poświęconych bezpieczeństwu publicznemu i służbom mundurowym podległym MSWiA – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa. Wydarzenie każdego roku przyciąga coraz większą liczbę wystawców
i odwiedzających.

Na stoisku Fabryki Broni zostanie zaprezentowana broń, która na co dzień znajduje się na wyposażeniu polskich służb mundurowych. Będzie to karabinek MSBS GROT w różnych układach i konfiguracjach, a także pistolety MPS oraz VIS 100.

- Prezentowane produkty to broń zaprojektowana i wyprodukowana przede wszystkim dla Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. – Część jest już na wyposażeniu m.in. Straży Granicznej i Policji, a pozytywne rekomendacje od użytkujących ją funkcjonariuszy utwierdzają nas w przekonaniu, że te nowoczesne konstrukcje doskonale sprawdzają się nie tylko w Wojsku Polskim, ale i w służbie, która współcześnie odgrywa ogromną rolę, chroniąc bezpieczeństwa kraju oraz jego granic.

Fot. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom

Na targach prezentowany będzie także Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS), który zebrał bardzo dobre recenzje wśród znawców i wielbicieli strzelectwa. – Nasz najnowszy produkt powstał z myślą o służbach mundurowych naszego kraju, zwłaszcza Policji – mówi Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.  – Pracujemy nad ostatnimi szczegółami, które pozwolą wprowadzić na rynek produkt dopracowany w najmniejszych detalach, odpowiadający w pełni oczekiwaniom klienta. 

Na szczególną uwagę zasługuje też karabin wyborowy MSBS GROT 762N, który w tegorocznej edycji targów został nominowany do dwóch prestiżowych nagród: dla najlepszego produktu służącemu bezpieczeństwu – Nagroda POLSECURE oraz dla produktu uznanego za najbardziej funkcjonalny i usprawniający służbę graniczną – nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej  „Laur Graniczny”.

Samopowtarzalny karabin wyborowy GROT 762N kalibru 7,62 mm to nowoczesna, oryginalna, polska konstrukcja, zasilana amunicją karabinową 7,62×51 mm NATO (.308 Win.), opracowana w dwóch wersjach z lufami długości 406 mm (16”) oraz 508 mm (20”). Jest efektem współpracy Fabryki Broni „Łucznik”- Radom Sp. z o.o. i Wojskowej Akademii Technicznej. Karabin bazuje na ogólnym schemacie konstrukcyjnym karabinka standardowego (podstawowego) GROT C16 FB – A2 kalibru 5,56 mm i zawiera wszystkie jego najlepsze cechy, tj.: bezpieczeństwo i niezawodność działania oraz wysoką modułowość, ergonomię i estetykę techniczną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym portfolio Fabryki Broni na stoisku Grupy PGZ (Targi Kielce, Hala F, F-3).

***

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

Źródło: informacja prasowa Fabryki Broni „Łucznik” – Radom

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc