Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Karabinek MWS-15 z nagrodą POLSECURE

Fot. Aneta Gawle/Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A.

W dniach 23-25 kwietnia Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. uczestniczyły w Międzynarodowych Targach Polsecure w Kielcach. Ekspozycja spółki obejmowała różne produkty, m.in. karabiny półautomatyczne i automatyczne, karabiny wyborowe, karabiny maszynowe, granatnik, strzelnicę kontenerową oraz kontener LOOK.

Podczas ostatniego dnia Targów ogłoszono zwycięzcę konkursu Polsecure. Nagrodę otrzymał innowacyjny subkarabinek MWS-15. To karabinek, będący połączeniem nowoczesnej technologii, niezawodności i wszechstronności.

Fot. Aneta Gawle/Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A.

- Targi skierowane do służb mundurowych są dla nas doskonałą okazją, aby zaprezentować nasze nowe produkty, jak również zebrać informacje zwrotne od klientów, którymi są Policja, Straż Graniczna i Siły Zbrojne RP. Cieszy nas tak duże zainteresowanie wyrobami „made in Poland” oraz oczywiście kolejne nagrody, które są wynikiem pracy i zaangażowania naszych konstruktorów i ośrodka badawczo-rozwojowego - powiedział Robert Pacana, Członek Zarządu.

Fot. Aneta Gawle/Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A.

Karabinek MWS-15 został stworzony z myślą o współczesnych wymaganiach użytkowników, oferując nie tylko kompaktowość, ale również wyjątkową adaptacyjność. Z niewielką długością całkowitą wynoszącą zaledwie 660 mm, karabinek MWS-15 jest niezrównanym liderem na polskim rynku. Mechanizm tłokowy z krótkim skokiem zapewnia niezawodność działania nawet w najtrudniejszych warunkach. MWS-15 może być zasilany amunicją .223 Rem, 5,56x45mm NATO lub .300 AAC Blackout, dając użytkownikowi możliwość wyboru zgodnie z potrzebami operacyjnymi. Ponadto, karabinek ten został zaprojektowany z myślą o użytkownikach zarówno prawo- jak i leworęcznych, oferując szybką wymianę magazynka oraz wygodę obsługi. Unikalna konstrukcja umożliwia prowadzenie ognia nawet z złożoną kolbą, co jest kluczowe w sytuacjach bojowych wymagających szybkiej reakcji.

Fot. Aneta Gawle/Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A.

MWS-15 nie tylko reprezentuje nowoczesność i innowacyjność w dziedzinie broni osobistej, ale także otwiera nowe możliwości dla użytkowników, zapewniając niezawodność, adaptacyjność i komfort w najbardziej wymagających sytuacjach bojowych. Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. potwierdzają swoją pozycję lidera w dziedzinie broni strzeleckiej, oferując na rynku karabinek, który jest gotowy sprostać każdemu wyzwaniu.

Źródło: informacja prasowa Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc