Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Collins Aerospace dostarczył pierwszą radiostację TruNet™ AR-1500 do Polski

Fot. Collins Aerospace

14 maja należąca do korporacji RTX firma Collins Aerospace poinformowała o dostarczeniu do Polski pierwszej radiostacji TruNet™ AR-1500. Urządzenie trafi do jednego ze średnich samolotów transportowych Lockheed Martin C-130H Hercules.

Jednocześnie jest to pierwsze urządzenie dostarczone odbiorcy w Europie. TruNet™ AR-1500 to eksportowa wersja radiostacji AN/ARC-210 6. generacji. Pracuje na tym samym zakresie częstotliwości oraz dysponuje takimi samymi parametrami pracy (m.in. pozwalając na transmisję danych w standardzie Link 22). Jednocześnie może być oferowana poprzez komercyjną procedurę DCS.

W przypadku Polski, obecnie w linii znajduje się jeden C-130H Hercules. Dwa kolejne przechodzą przegląd strukturalny PDM połączony z dostosowaniem do krajowych wymagań w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy, a dwa pozostałe przegląd PDM prowadzony jest (na zlecenie amerykańskie) w portugalskich zakładach OGMA. Zgodnie z deklaracjami, cała czwórka ma trafić do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu do końca bieżącego roku.

Taki harmonogram pozwoli na zastępowanie samolotów Lockheed Martin C-130E Hercules. Pierwszy z nich (nr 1502) został już wycofany z linii, a wraz z wyczerpywaniem resursów międzyremontowych to samo będzie działo się z kolejnymi maszynami. Jedynie jeden z nich (1501) będzie eksploatowany dłużej, co jest związane z faktem przeprowadzenia drugiego (polskiego) przeglądu PDM w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc