Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Agencja Uzbrojenia zamawia kolejne kamizelki KWM-02

Fot. Maskpol S.A.

27 stycznia rzecznik prasowy Agencji Uzbrojenia, ppłk Krzysztof Płatek, poinformował w mediach społecznościowych o zawarciu aneksu do umowy z Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. w sprawie zwiększenia zamówienia na kamizelki KWM-02.

Jak wskazuje Agencja Uzbrojenia, aneks obejmuje dostawę w bieżącym roku 13500 sztuk kamizelek ochronnych KWM-02. Ich zakup będzie kosztować Skarb Państwa 160 mln PLN brutto. Będzie to kolejna partia – KWM-02 są produkowane i systematycznie dostarczane do jednostek Wojska Polskiego od lat. Uniwersalna Wojskowa kamizelka ochronna KWM-02 jest sprawdzoną w warunkach bojowych konstrukcją spełniającą wymagania współczesnego pola walki. Pakiet balistyczny kamizelki składa się z zestawu wkładów miękkich, chroniących przed odłamkami oraz czterech twardych płyt balistycznych zapewniających ochronę przed bezpośrednim trafieniem, w tym przed pociskami przeciwpancernymi. Powierzchnię ochronną kamizelki można rozbudować dołączając ochronę ramion, szyi, podbrzusza i dolnej części kręgosłupa. Kamizelka wykorzystuje uniwersalny system MOLLE/PALS i może być wyposażona w dowolną kombinację ładownic i kieszeni odpowiadającą potrzebom użytkownika. Kamizelka jest wyposażona w system szybkiego wyczepienia (QR) pozwalający na zrzucenie w sytuacji awaryjnej. Kamizelka posiada wzmocniony uchwyt ewakuacyjny. Klasa odporności kamizelki może zostać dobrana do konkretnych potrzeb i zadań użytkownika. Masa kamizelki od 4 do 13 kg zależnie od wymaganego poziomu ochrony balistycznej.

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. jest wiodącym polskim zakładem w swojej branży, dysponującym nowoczesnymi technologiami produkcji i zapleczem badawczym. Oprócz umundurowania zakład produkuje m.in. wyroby ochrony balistycznej: hełmy i kamizelki kuloodporne, produkty ochrony przeciwchemicznej: maski przeciwgazowe, odzież ochronną i sprzęt odkażający oraz wyroby ochrony prewencyjnej: tarcze, pałki i ubiory przeciwuderzeniowe. Głównymi odbiorcami produktów Maskpolu są wojsko, Policja i Straż Graniczna. Różnorodne produkty wytwarzane są przy użyciu wysoko zaawansowanego parku maszynowego, z wykorzystaniem najlepszych surowców dostępnych na rynku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Agencja Uzbrojenia zamawia kolejne kamizelki KWM-02”

  1. Dobra decyzja tylko szkoda, że dalej nie podejmuje się kompleksowych zakupów indywidualnego wyposażenia w polskim przemyśle ( przykład : obecne potrzebujemy jeszcze np. 130 tys. kamizelek kuloodpornych, hełmów czy celowników dla wojska polskiego to zamawiamy wszystkie od razu i kontrakt wieloletni np. na 5-7 lat a w miarę zwiększania się liczebności armii wtedy dopiero aneks na kolejną mniejszą partię). Zapewni to niższe ceny i większą stabilność dla przemysłu, należy prowadzić także prace nad innowacjami w wyposażeniu. Do tego dążenie do ujednolicenia wyposażenia i rychłe ukończenie programu Tytan powiązane z wdrożeniem nowoczesnego ekwipunku indywidualnego
    jak najszybciej do linii.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc