Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policja zamawia nowe roboty

Komenda Główna Policji zakupiła trzy roboty przeznaczone do rozpoznania i neutralizacji ładunków niebezpiecznych. Fot. Łukasz Pacholski

18 maja Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP w sprawie zakupu trzech robotów służących do rozpoznania i neutralizacji ładunków niebezpiecznych w wersji dużej.

W ramach postępowania przetargowego o charakterze otwartym, ogłoszonego 29 grudnia ubiegłego roku, zamawiający poszukiwał dostawcy trzech robotów z opcją rozszerzenia o kolejne dwa. Obok ceny innymi elementami oferty podlegającymi punktacji były gwarancja na dostarczony asortyment i zastosowanie układu sterowania cyfrowego. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta – Sieci Badawczej Łukasiewicz-Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Umowa została podpisana 22 kwietnia i ma wartość 5,5 mln PLN netto. W przypadku wykorzystania opcji wzrośnie do 7,8 mln PLN netto. Dostawa sprzętu w ramach zamówienia gwarantowanego ma nastąpić do połowy października bieżącego roku.

Zakup nowych robotów to pierwsza tego inwestycja Komendy Głównej Policji od kilku lat. W ostatnich latach policyjni pirotechnicy otrzymali wyspecjalizowany pojazd do przewozu ładunków wybuchowych oraz nowe kombinezony. Sieć Badawcza Łukasiewicz-Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP od wielu lat oferuje na rynkach zaawansowane roboty służące w licznych jednostkach bezpieczeństwa publicznego na świecie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc