Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis policyjnych śmigłowców Bell 407GXi

Fot. Policja

14 maja Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką JB Investments Sp. z o.o. w sprawie realizacji usługi serwisu czterech nowych śmigłowców Bell 407GXi, które znajdują się w strukturach lotnictwa powyższej formacji.

Jak wskazuje upubliczniona dokumentacja, umowa została zawarta 26 kwietnia i ma całkowitą wartość 3,7 mln PLN. Prace mają być realizowane przez okres 24 miesięcy. Usługą będą objęte cztery śmigłowce, które zostały odebrane w grudniu 2023 roku – mowa o egzemplarzach noszących rejestracje SN-83XP, SN-84XP, SN-85XP oraz SN-86XP. Według dostępnych danych, wszystkie stacjonują w Warszawie.

W udzieleniu zamówienia zastosowano negocjacje z wybranym podmiotem bez uprzedniej publikacji. Jest to związane z faktem, że JB Investments Sp. z o.o. był dostawcą wymienionych śmigłowców, które są objętą m.in. gwarancją obejmującą 24 miesiące lub 600 godzin lotu (w zależności co upłynie wcześniej). Aby utrzymać stosowną gwarancję wymagane jest wykonywanie obsług przez powyższego wykonawcę.

Ogółem Policja dysponuje siedmioma śmigłowcami tego typu (pierwsze trzy dostarczono w latach 2019-20), które są wykorzystywane (w zależności od potrzeb) na obszarze kraju. Obok czterech S-70i Black Hawk (piąty zamówiony) stanowią podstawę funkcjonowania lotnictwa. Ich uzupełnieniem są dwa śmigłowce Bell 206 Jet Ranger III. Na początku bieżącego roku wycofano z eksploatacji dwa ostatnie Mi-8T oraz pojedynczy śmigłowiec Bell 412HP. Wcześniej, w ubiegłym roku, wycofano W-3 Sokół.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc