Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policyjne Belle w komplecie

Bell

22 października Bell poinformował o zakończeniu procesu dostaw do Komendy Głównej Policji trzech wielozadaniowych śmigłowców patrolowych Bell 407GXi. Jest to wynik umowy, która została zawarta pomiędzy stronami w lutym 2019 roku.

Pierwszy ze śmigłowców został dostarczony w grudniu 2019 roku, jednak w kolejnych miesiącach musiał jeszcze przejść proces instalacji wyposażenia misyjnego, które zostało zbudowane przez firmę Trakka Systems (obejmuje reflektor-szperacz, konsolę operatora, głowicę obserwacyjną oraz system przekazywania danych). Z jednym ze śmigłowców (pierwszym) można było zapoznać się w czasie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jak podkreślają użytkownicy, Bell 407GXi stanowi rewolucję w lotnictwie patrolowym Policji, w której zastąpiły część starych Mil Mi-2.

Jak podkreślają obie strony, Policja i Bell współpracują od blisko 20 lat. Obecnie lotnictwo eksploatuje trzy wielozadaniowe Bell 407GXi, a także Bell 412 (przekazany przez Ministerstwo Obrony Narodowej) oraz dwa Bell 206. Ze względu na potrzeby sprzętowe, nie jest wykluczone, że w ciągu kolejnych lat współpraca rozszerzy się, gdyż nie jest wykluczone, że Policja będzie poszukiwać kolejnych śmigłowców, które mogą zostać dostarczone przez firmę Bell.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Policyjne Belle w komplecie”

  1. Państowe środki powinny być wydawane na śmigłowcowe firm które mają fabryki w Polsce, albo Świdnik albo Mielec, jak jakiemuś decydentowi się Bell,Airbus podoba to może go sobie kupić prywatnie jak go stać

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc