Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policyjne Belle w komplecie

Bell

22 października Bell poinformował o zakończeniu procesu dostaw do Komendy Głównej Policji trzech wielozadaniowych śmigłowców patrolowych Bell 407GXi. Jest to wynik umowy, która została zawarta pomiędzy stronami w lutym 2019 roku.

Pierwszy ze śmigłowców został dostarczony w grudniu 2019 roku, jednak w kolejnych miesiącach musiał jeszcze przejść proces instalacji wyposażenia misyjnego, które zostało zbudowane przez firmę Trakka Systems (obejmuje reflektor-szperacz, konsolę operatora, głowicę obserwacyjną oraz system przekazywania danych). Z jednym ze śmigłowców (pierwszym) można było zapoznać się w czasie tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Jak podkreślają użytkownicy, Bell 407GXi stanowi rewolucję w lotnictwie patrolowym Policji, w której zastąpiły część starych Mil Mi-2.

Jak podkreślają obie strony, Policja i Bell współpracują od blisko 20 lat. Obecnie lotnictwo eksploatuje trzy wielozadaniowe Bell 407GXi, a także Bell 412 (przekazany przez Ministerstwo Obrony Narodowej) oraz dwa Bell 206. Ze względu na potrzeby sprzętowe, nie jest wykluczone, że w ciągu kolejnych lat współpraca rozszerzy się, gdyż nie jest wykluczone, że Policja będzie poszukiwać kolejnych śmigłowców, które mogą zostać dostarczone przez firmę Bell.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Policyjne Belle w komplecie”

  1. Państowe środki powinny być wydawane na śmigłowcowe firm które mają fabryki w Polsce, albo Świdnik albo Mielec, jak jakiemuś decydentowi się Bell,Airbus podoba to może go sobie kupić prywatnie jak go stać

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc