Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojsko odbiera nowe pojazdy sanitarne

1. Brygada Logistyczna poinformowała o rozpoczęciu odbiorów nowych samochodów sanitarnych, które zostały zamówione w październiku 2020 roku. Fot. 1. Pomorska Brygada Logistyczna

25 kwietnia 1. Pomorska Brygada Logistyczna poinformowała, że żołnierze jednostki rozpoczęli odbiory nowych pojazdów sanitarnych, które zostały zamówione przez (ówczesny) Inspektorat Uzbrojenia w październiku 2020 roku.


Nowe wielonoszowe, terenowe, wozy sanitarne Iveco MUV 70W18EIII zostały odebrane w zakładach AMZ-Kutno, które są podwykonawcą głównego wykonawcy – firmy Demarko Sp. z o.o. Sp.k.. Kontrakt z października 2020 roku ma wartość 166 mln PLN brutto i obejmuje dostawy 175 samochodów o stałym układzie napędowym 4x4 i wyposażonych w silnik o mocy 132 kW. Ich dostawy mają zostać zakończone do końca bieżącego roku. Dodatkowo bazowa umowa zawiera opcję, która umożliwia dokupienie kolejnych 202 wozów. Ich odbiory rozpoczęły się w kwietniu bieżącego roku, dotychczas objęły one ponad 30 sztuk. W zależności od potrzeb będzie można w nich przewozić czterech poszkodowanych na noszach lub dwóch poszkodowanych w pozycji siedzącej i trzech na noszach. Wyposażenie obejmie m.in.. respirator transportowy, defibrylator AED, nosze.

Powyższa umowa jest największym zakupem wielonoszowych samochodów sanitarnych przeznaczonych dla Wojska Polskiego od lat. Najprawdopodobniej nowe pojazdy będą zastępować obecnie używane wielonoszowe wozy Iveco Turbo 4x4, które były sukcesywnie kupowane pod koniec lat 90. XX wieku oraz na początku bieżącego stulecia.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc