Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Więcej ciężarówek Volvo trafi do Wojska Polskiego

Fot. Volvo Trucks

30 sierpnia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o rozstrzygnięciu i podpisaniu umowy z Demarko S.A. w sprawie zakupu partii pojazdów ogólnego przeznaczenia średniej ładowności.

Powyższe postępowanie przetargowe ogłoszono w kwietniu bieżącego roku i obejmowało zakup 32 pojazdów z opcją na kolejnych 28. Ostatecznie w rywalizacji wzięli udział dwaj wykonawcy – Demarko S.A. oraz Glomex MS Polska Sp. z o.o.. Poza ceną zamawiający oceniał także wyposażenie zaoferowanych pojazdów, termin dostawy oraz okres gwarancji. Pomimo tego, że oferta zwycięskiej firmy była droższa (51,3 mln PLN brutto, w tym część gwarantowana 27,3 mln PLN brutto), jednak obejmowała dłuższy okres gwarancji oraz atrakcyjniejszy termin dostawy. To wszystko spowodowało, że oferta uzyskała wyższą ocenę w punktacji.

Jak wskazuje 12. WOG, zwycięska oferta obejmuje także podwykonawstwo, które ma obejmować dostawę podwozi bazowych w celu późniejszej zabudowy zgodnie z potrzebami zamawiającego. Zgodnie z dostępnymi informacjami, będą to kolejne ciężarówki marki Volvo – w ostatnich tygodniach to kolejny sukces Demarko S.A. na polu dostaw pojazdów ciężarowych tej marki w Wojsku Polskim.

Ciężarówki mają dysponować minimalną ładownością 4800 kg (po dokonanej zabudowie), a także homologacją pozwalającą na holowanie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej minimum 12000 kg. Kabina ma pozwalać na podróż minimum dwóm osobom, a napęd ma obejmować układ 4x2.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc