Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na wielonoszowe samochody sanitarne

Łukasz Pacholski

21 października Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Demarko Sp. z o.o. Sp.k. w sprawie zakupu i dostaw partii wielonoszowych samochodów sanitarnych – jest to jeden z większych programów zakupu pojazdów tej klasy dla Wojska Polskiego w ostatnich latach. 

W ramach umowy, wartej 166 mln złotych brutto, powyższy podmiot dostarczy 175 samochodów zbudowanych na podwoziu Iveco o stałym układzie napędowym 4x4 i wyposażonych w silnik o mocy 132 kW. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2021-22, a kontrakt zawiera także opcję pozwalającą na dokupienie do 202 kolejnych sanitarek.  

Zgodnie z informacją, samochody będą zdolne do przemieszczania się po wszystkich rodzajach dróg i bezdrożach. W zależności od potrzeb będzie można w nich przewozić czterech poszkodowanych na noszach lub dwóch poszkodowanych w pozycji siedzącej i trzech na noszach. Wyposażenie obejmie m.in.. respirator transportowy, defibrylator AED, nosze.  

Podpisanie umowy to wynik rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone przez Inspektorat Uzbrojenia w 2019 roku. Oferta firmy Demarko Sp. z o.o. Sp.k. pokonała dwóch innych konkurentów - werdykt komisji przetargowej ogłoszono 11 września bieżącego roku. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc