Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Ciężarówki dla Wojska Polskiego

5 lipca 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Torunia poinformował o rozstrzygnięciu i podpisaniu kontraktów w przetargu dotyczącym zakupu dla Wojska Polskiego partii ciężarówek, które dostarczą podmioty krajowego sektora motoryzacyjnego.

Przetarg o charakterze otwartym został ogłoszony w styczniu bieżącego roku. W jego ramach zamawiający poszukiwał dostawcy pięciu wywrotek dużej ładowności oraz 21 ciężarówek ogólnego przeznaczenia dużej ładowności. W pierwszym z wymienionych zadań przetarg objął dwóch wykonawców, spośród których zamawiający wybrał ofertę firmy Loja Trucks Sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich, która otrzymała 98,83 punktów pokonując konkurenta (Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. o 1,82 punktów). Umowa została podpisana 26 czerwca i ma wartość 10,8 mln złotych bez VAT. Dzień później rozstrzygnięto drugie zadanie, w którym umowę podpisano z firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. – oferta zdobyła 99,28 punktów i pokonała konkurencję w postaci Loja Trucks Sp. z o.o. (95,7 punktów) i Demarko Sp. z o.o. Sp.k. (90,17 punktów). Ta część przetargu kosztuje zamawiającego 53,5 mln złotych bez VAT.

W obu przypadkach 12. WOG zawarł opcje kontraktowe mogące zwiększyć liczbę zakupionych pojazdów, w przypadku wywrotek mowa o możliwości rozszerzenia umowy o 15 kolejnych wozów, a w przypadku ciężarówek ogólnego przeznaczenia opcja obejmuje 68 egzemplarzy. Dostawy zamówionych pojazdów mają zakończyć się 29 listopada, natomiast opcjonalne wozy (w przypadku uruchomienia) mają być dostarczane do 13 grudnia.

Wywrotki mają zostać zabudowane na podwoziu ciężarówek o minimalnej ładowności homologacyjnej 13 ton i dysponujących napędem 6x4. Pojemność skrzyni wywrotnej określono na minimum 14 metrów sześciennych. Ciężarówki ogólnego przeznaczenia mają dysponować układem 6x2, ładowności minimalnej (po zabudowie) 12500 kg i możliwością holowania przyczepy o całkowitej masie (minimalnej) 14000 kg.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc