Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Demarko S.A. dostarczy kolejne ciężarówki do Wojska Polskiego

Fot. Nijhof-Wassink Sp. z o.o.

26 kwietnia 2. Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Demarko S.A. w sprawie zakupu i dostawy partii ciężarówek ogólnego przeznaczenia dużej ładowności.

Powyższa umowa została zawarta 16 kwietnia i ma wartość 14 mln PLN brutto. Zamawiający nie wskazuje czy mowa o kwocie całkowitej czy jedynie zamówieniu gwarantowanym – zgodnie z opisem zamówienia przetarg obejmował zakup pięciu ciężarówek z opcją na osiem kolejnych. W pokonanym polu znalazły się oferty dwóch innych podmiotów (SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. oraz Firma Wanicki Sp. z o.o.). W obu przypadkach oferty były droższe niż Demarko S.A..

Zgodnie z opisem zamówienia, mowa o ciężarówkach dysponujących minimum dwoma miejscami siedzącymi i minimalną ładownością homologacyjną 15000 kg (12500 kg po dokonanej zabudowie). Konstrukcja ma charakteryzować się układem 6x2, a każdy pojazd ma dysponować możliwością holowania przyczepy o homologacyjnej masie całkowitej minimum 14000 kg.

Jest to kolejny zakup ciężarówek tej klasy na potrzeby jednostek logistycznych Wojska Polskiego. W lipcu ubiegłego roku 2. Regionalna Baza Logistyczna podpisała umowę z Demarko S.A. w sprawie zakupu 24 ciężarówek z opcją na 24 kolejnych. Przy jednoczesnym opisie zamówienia, wykonawca zaproponował wówczas pojazdy marki Volvo. Najprawdopodobniej tym razem ponownie mowa o produktach skandynawskiego producenta.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc