Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Teldat: realizacja umów w czasie pandemii COVID-19

Fot. Teldat

W związku z trwającą pandemią wiele kontraktów obronnych jest renegocjowanych, zwłaszcza w zakresie wydłużenia terminów i to niekiedy dość znacznie – niektóre z nich są przedłużane kolejny raz, tym razem właśnie w związku z Covid 19. Są jednak przypadki nienagannego realizowania umów przez niektóre firmy.

Jednym z takich podmiotów jest bydgoski Teldat, który terminowo i bez uwag zamawiających obok kontraktów zagranicznych realizuje np. dostawy kolejnych innowacyjnych Węzłów Teleinformatycznych - WTi oraz modyfikacje ich wcześniejszych odpowiedników ZWT Jaśmin, a także prowadzi szkolenia dla obsług tych rozwiązań wojskowych, w których skład wchodzi duża ilość wysoce specjalistycznych urządzeń i oprogramowań.

Ta znana i renomowana firma wykonuje też wsparcie producenckie dla efektywnej eksploatacji i rozwoju (również realizacji szeregu szkoleń dla Instruktorów, Administratorów i Użytkowników) SWD C3IS Jaśmin – HMS C3IS Jaśmin (Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania Walką Poziomu Operacyjnego/Taktycznego) szeroko wykorzystywanego w Wojsku Polskim i skutecznie zapewniającego m.in. interoperacyjność koalicyjną.

Rozwiązanie to jest jedynym tego typu dojrzałym polskim wyrobem wojskowym, działającym rozlegle w warunkach stacjonarnych i mobilnych (także z wykorzystaniem środków radiowych), posiada zasadnicze funkcjonalności SWD C3IS Jaśmin (Zautomatyzowanego Systemu Systemów Zarządzania Walką na wszystkich poziomach dowodzenia i działań wojsk), w tym BFT (Blue Force Tracking), a w przypadku potrzeby może także natychmiast wykorzystać/zaimplementować jego pozostałe usługi, nie tylko np. najnowszego produktu TELDAT - JFSS C3IS Jaśmin (Zautomatyzowanego Systemu Wymiany Danych dla Połączonego Wsparcia Ogniowego, w tym TZKOP), ale też wchodzących w jego skład dojrzałych i ciągle rozwijanych: BMS C3IS Jaśmin (Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania Walką Batalionu, Kompanii, Plutonu i Drużyny) oraz DSS C3IS Jaśmin (Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania Walką Żołnierza).

W aspekcie powyższego warto również dodać, że wymienione systemy Teldat były m.in. wielokrotnie nagradzane jako innowacyjne wyroby techniki wojskowej i najlepiej służące bezpieczeństwu żołnierzy. Wyróżnienia takie otrzymały np. od: Prezydenta RP, MON, MNiSW oraz Rady Programowej MSPO, która przyznała im kilka Defenderów. Tylko w tym roku przykładowo wskazane Węzły Teleinformatyczne zdobyły najwyższą nagrodę Grand Prix w kategorii „INNOWACYJNY PRODUKT” w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa 2020. Wiele z tych produktów, w tym ww. HMS C3IS Jaśmin, uzyskało też unikalne pozytywne certyfikaty i opinie NATO oraz referencje eksploatacyjne (również ASzWoj/AON), a także przeszło z sukcesem badania oraz testy w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego, w tym w zakresie podatności na ataki cybernetyczne.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Teldat: realizacja umów w czasie pandemii COVID-19”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc