Zaloguj

Policja na zakupach

Policja zakupiła siedem kombinezonów dla pirotechników, które dostarczy firma Ibcol Sp. z o.o. Fot. Andrzej Mitura

21 maja Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu dwóch kontraktów na dostawy wyposażenia specjalistycznego dla funkcjonariuszy. Dodatkowo ogłoszono przetarg na zakup 2 mln sztuk amunicji 5,56x45 mm.

W ramach powyższego przetargu, o charakterze otwartym, Komenda Główna Policji chce zakupić 2 mln sztuk amunicji 5,56x45 mm. Dodatkowo zamawiający w ramach przewidywanej opcji może zwiększyć zamówienie o kolejnych 200 tys. sztuk. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 30 czerwca bieżącego roku. Obok ceny ocenie będą podlegały dwa inne elementy: termin dostawy oraz warunki gwarancji. Amunicja 5,56x45 mm jest wykorzystywana przede wszystkim przez jednostki kontrterrorystyczne uzbrojone w karabinki produkcji zachodniej (Haenel MK556 bądź HK G36).

Tego samego dnia poinformowano o zawarciu umowy z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowym „Polskór” Bogdan Stasiołek w sprawie zakupu i dostaw 1000 kompletów zestawów przeciwuderzeniowych (z opcją zwiększenia o 500 kolejnych). Wyposażenie ma trafić do pododdziałów prewencji, które nie otrzymały tego typu sprzętu od 2017 roku. Umowa została zawarta 29 kwietnia i ma wartość 5,7 mln PLN netto (tylko zamówienie gwarantowane). Tego typu zestawy są jednym z podstawowych elementów wyposażenia jednostek prewencji przeznaczonych do zabezpieczenia wydarzeń o skali masowej, gdzie może wystąpić potrzeba tłumienia zamieszek.

Poza tym poinformowano, że 4 maja podpisano umowę z firmą Ibcol Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostawy siedmiu ciężkich kombinezonów dla pirotechnika. Kosztowały one 2,1 mln PLN netto, a ich zakup był wynikiem postępowania przetargowego ogłoszonego w grudniu 2020 roku. Oferta Ibcol Sp. z o.o. była jedyną która wpłynęła do zamawiającego. Powyższy podmiot oferuje na polskim rynku produkty firmy Med-Eng, które w przeszłości dostarczono już do Policji oraz Żandarmerii Wojskowej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc