Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Więcej śmigłowców Airbus H145 w niemieckich służbach porządku publicznego

Fot. Airbus Helicopters

4 września koncern Airbus poinformował o podpisaniu umów z władzami lokalnymi dwóch niemieckich landów w sprawie zakupu wielozadaniowych śmigłowców H145, które trafią do jednostek policyjnych.

Władze Dolnej Saksonii oraz Meklemburgii-Pomorza Zachodniego zakupiły po jednym śmigłowcu H145. Był to wynik postępowań przetargowych, w których służby policyjne obu landów poszukiwały następców dla obecnie używanych wiropłatów (H135 oraz MD902). W przypadku H145, Airbus dostarczy je wraz z zasobnikami Bambi Bucket pozwalającymi na ich wykorzystanie do działań przeciwpożarowych.

Jak wskazuje europejski producent, dotychczas lokalne służby policyjne w Niemczech eksploatują ponad 15 śmigłowców rodziny H145, a kolejnych 15 zostało zakontraktowanych. Na świecie w służbie publicznej i porządku publicznego eksploatowanych jest ponad 200 egzemplarzy tego typu. Obecnie Airbus dostarcza je w odmianie pięciołopatowej, która charakteryzuje się poprawą osiągów. Dodatkowo konstrukcja jest także oferowana na rynki militarne (z sukcesami).

Jak wskazuje Airbus, dotychczas na świecie dostarczono ponad 1650 śmigłowców rodziny H145, które wylatały ponad 7 mln godzin. Wiele z nich w ramach realizacji misji porządku publicznego bądź wojska (choćby w Stanach Zjednoczonych, gdzie są wykorzystywane m.in. do szkolenia przyszłych pilotów AH-64 Apache bądź UH-60 Black Hawk).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc