Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Airbus dostarczył drugi H145 Straży Wybrzeża Filipin

Airbus

14 października koncern Airbus poinformował o dostarczeniu do Straży Wybrzeża Filipin drugiego (i dotychczas ostatniego) wielozadaniowego śmigłowca H145. Maszyna została zamówiona w listopadzie 2018 roku i dołączyła do pierwszego wiropłata tego typu, który rozpoczął służbę w lecie bieżącego roku. 

W strukturach Straży Wybrzeża zastąpią dotychczas eksploatowane lekkie śmigłowce Bolkov Bo 105 (pierwszy z nich dostarczono w 1975 roku). Dzięki możliwościom operacyjnym rozszerzą zakres wykonywanych zadań - wśród nich znajdą się loty patrolowe, poszukiwawczo-ratownicze, wsparcie innych służb porządku publicznego oraz pomoc w gaszeniu ognia (z wykorzystaniem podwieszanych zasobników Bambi Bucket). Jak wskazuje producent, są to pierwsze H145 w strukturach służb porządku publicznego na Filipinach. 

Jak informuje Airbus, dotychczas dostarczono na świecie ponad 1400 śmigłowców H145, które globalnie zrealizowały nalot w granicach 6 mln godzin. W ostatnich tygodniach program odniósł nowy sukces, jakim była dostawa pierwszego egzemplarza w wersji z pięciołopatowym wirnikiem nośnym. W ciągu najbliższych miesięcy producent ma zakończyć certyfikację wersji wojskowej z powyższym rozwiązaniem oraz ogłosić pierwszego klienta militarnego. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc