Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Nowe sukcesy Airbusa w segmencie lotnictwa ratowniczego

W czasie odbywających się w Stanach Zjednoczonych targach Heli-Expo 2020 koncern Airbus ogłosił nowe kontrakty na dostawy śmigłowców oraz usług na rzecz operatorów wykonujących zadania ratownictwa medycznego.

Niemiecki DRF Luftrettung poinformował o podpisaniu umowy na zakup piętnastu nowych H145 oraz trzech H135. Dodatkowo Airbus zmodernizuje 20 eksploatowanych przez powyższego operatora śmigłowców H145, które otrzymają pięciołopatowe wirniki nośne. Dzięki temu DRF Luftrettung stanie się największym użytkownikiem H145 w wersji pięciołopatowej. Jednocześnie jest jednym z największych operatorów w Europie świadczącym usługi w segmencie lotów medycznych.

Amerykański operator Metro Aviation podpisał kontrakt na dostawę dwunastu H145, które zwiększą flotę operatora do 43 sztuk – większość z nich jest dostarczana użytkownikowi z linii montażowej znajdującej się w Stanach Zjednoczonych. Powyższy operator świadczy usługi transportu poszkodowanych na trenie osiemnastu stanów.

Trzecim sukcesem w powyższym segmencie jest ogłoszenie umowy ze szwedzką służbą ratowniczą Svensk Luftambulans, która zdecydowała się na zakup trzech fabrycznie nowych H145 oraz modernizacji trzech już posiadanych płatowców. Podobnie jak klient niemiecki, Szwedzi zdecydowali się na montaż nowego, pięciołopatowego, wirnika nośnego.

(ŁP) Foto: Airbus
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc