Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Paris Air Show 2023 – Embraer prezentuje eksportowego C-390 Millennium

Fot. Łukasz Pacholski

Salon Lotniczy i Kosmiczny w Paryżu to miejsce międzynarodowego debiutu eksportowego egzemplarza wielozadaniowego samolotu transportowego Embraer C-390 Millennium. Brazylijski producent sprowadził do stolicy Francji jedną z maszyn zamówioną przez Portugalię.

Samolot nosi jeszcze cywilną rejestrację brazylijską. Co należy podkreślić, na płycie postojowej są dwa C-390 Millennium. Poza egzemplarzem przeznaczonym dla Portugalii mowa także o maszynie brazylijskiego lotnictwa wojskowego. Silna obecność nie powinna dziwić, gdyż Embraer cały czas prowadzi działania marketingowe związane ze sprzedażą C-390 na rynku europejskim. Poza Portugalią w produkcji znajdują się maszyny przeznaczone dla Węgier. Dodatkowo C-390 Millennium został już wybrany jako następca dla Lockheed Martin C-130H Hercules w Królestwie Niderlandów. Cały czas kontynent europejski jest ważnym miejscem działań, gdyż wśród potencjalnych klientów wymienia się Republikę Czeską, Austrię czy też Szwecję. W ostatnim z wymienionych przypadków, proces analiz trwa i formalnie FMV nie podpisała żadnej umowy z dostawcą maszyn tej klasy.

Poza Europą Embraer nadal liczy na sprzedaż w innych częściach świata. Wśród potencjalnych kierunków wymienia się państwa Ameryki Południowej, Afrykę, Indie oraz Bliski Wschód. Niestety, pomimo lat, nadal podpisane listy intencyjne nie przerodziły się w formalne kontrakty. Podobnie problemem jest cały czas brak zamówień na rynku cywilnym.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc