Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejny test VL-SRSAM

W Indiach przeprowadzono kolejny test pocisku przeciwlotniczego VL-SRSAM. Fot. Ministerstwo Obrony Republiki Indii

23 sierpnia DRDO (Defence Research and Development Organisation, pol. Organizacja Badań Obronnych i Rozwoju) poinformowała o przeprowadzeniu kolejnego testu pocisku przeciwlotniczego VL-SRSAM. Tym razem odpalono go z wyrzutni umieszczonej na okręcie.

Za przeprowadzenie testu odpowiadały DRDO i Indyjska Marynarka Wojenna (Bhāratīya Nau Senā). Podczas próby badano zachowanie się pocisku podczas opuszczania wyrzutni pionowej, na torze lotu i procedurę przechwycenia celu. Próba zakończyła się pomyślnie. Bezzałogowy cel ćwiczebny został przechwycony przez pocisk zgodnie z planem. Podczas próby różne instrumenty (system telemetryczny, głowica optoelektroniczna, radar) monitorowały pracę pocisku i jego zespołów. Podobnie, jak poprzednie próby, także ta została przeprowadzona na poligonie w Czandipur u wybrzeży Odiszy.

Pociski VL-SRSAM mają w przyszłości trafić do uzbrojenia indyjskich okrętów nawodnych. Mają zastąpić pociski Barak-1, dostarczone przez izraelskie spółki Israel Aerospce Industries i Rafael ADS, które wspólnie je opracowały. VL-SRSAM ma zwalczać cele powietrzne w odległości do 40÷50 km od okrętu i na wysokości do 15 km. Pierwszy test został przeprowadzony w lutym br., potwierdzono wówczas możliwość pionowego startu i minimalny oraz maksymalny zasięg, jak również precyzję naprowadzania.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc