Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Izrael zacieśnia współpracę z Rumunią

IAI chcąc zwiększyć szanse w Rumunii nawiązał współpracę z IAR-Brasov w sprawie koprodukcji systemu Tactical Heron. Fot. IAI

28 października izraelski koncern Israel Aerospace Industries poinformował o podpisaniu porozumienia o współpracy z rumuńską firmą IAR-Brasov w sprawie koprodukcji w segmencie bezzałogowych aparatów latających Heron.

Powyższe porozumienie to wynik analiz potrzeb rumuńskich sił zbrojnych, które poszukują bezzałogowych platform latających klasy MALE. Zastąpią one obecnie eksploatowane AAI RQ-7 Shadow, zakupione na potrzeby misji w Afganistanie w 2002 roku. Na jej mocy produkcja komponentów i montaż końcowy modelu Tactical Heron ma być prowadzony w Rumunii. Dodatkowo na terenie tego kraju IAI ma utworzyć centrum szkolenia personelu dla klientów globalnych zarówno pilotów, jak i członków personelu obsługi technicznej.

Tactical Heron został zaprezentowany przez koncern IAI w lecie bieżącego roku. Konstrukcja charakteryzuje się możliwością zabrania ładunku użytecznego o masie do 180 kg, prędkością maksymalną 222 km/h oraz możliwością operowana na wysokości do 7300 m. Długotrwałość lotu oszacowano na około 24 godziny. Maszyna została zaprojektowana w pełnej zgodności ze standardami NATO (STANAG 4671).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc