Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Firmy Excalibur Army i Resource Industries podpisały na IDEX 2023 kontrakt na produkcję  pojazdów na podwoziu Tatra

Stoisko  Czechoslovak Group i Resource Industries na salonie IDEX, na którym wystawiono m.in. pojazdy opancerzone Patriot II 4×4 i TITUS 6×6. Fot.  Czechoslovak Group.

Podczas salonu przemysłu obronnego IDEX & NAVDEX 2023 w Abu Zabi w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który odbywa się w dniach 20‒24 lutego, należąca do holdingu Czechoslovak Group czeska firma Excalibur Army spol. s.r.o. i lokalna firma poinformowały o zawarciu kontraktu o wartości do 77 mln EUR na produkcję i dostawę pojazdów na podwoziach ciężarówek Tatry.

Umowa umożliwi Resource Industries wyprodukowanie i dostarczenie na rynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 200 pojazdów na podwoziu Tatra do celów wojskowych oraz cywilnych. Ponadto w ramach kontraktu Excalibur Army dostarczy ciężkie terenowe samochody ewakuacji i ratownictwa technicznego TREVA 30. Porozumienie to stanowi kontynuację poprzedniego zamówienia na dostawę pojazdów opancerzonych Patriot II 4×4, które są wystawiane na salonie IDEX 2023 na stoisku spółek holdingu Czechoslovak Group i na ekspozycji Resource Industries.

Przedmiotem umowy z Resource Industries jest także dostawa przez Excalibur Army ciężkich terenowych samochodów ewakuacji i ratownictwa technicznego TREVA 30. Fot. Tatra.

Excalibur Army i Resource Industries oczekują rozszerzenia współpracy, stąd podpisały list autoryzacyjny, na podstawie którego firma z ZEA nabyła wyłączne prawa do produkcji, dystrybucji i prezentacji pojazdów na podwoziu Tatra Force na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym świadczenia usług serwisowych i dostawy części zamiennych. Ponadto we własnym zakładzie produkcyjnym w ZEA Resource Industries będzie montować pojazdy na podwoziach Tatra, Excalibur Army dostarczy w tym celu zestawy CKD (completely-knocked-down) i niektóre podzespoły konstrukcyjne niezbędne do tej operacji.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc