Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZŁ Nr 1 S.A. dostarczają PKKs przed terminem

WZŁ Nr 1 S.A. dostarczyły do Wojska Polskiego polowe kancelarie PKKs przed zakładanym terminem. Fot. WZŁ Nr 1 S.A.

31 marca Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. poinformowała, że Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. zrealizowały dostawy Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKKs) przed zakładanym terminem.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, jedenaście Polowych Kancelarii Kryptograficznych (PKKs) zostało przekazanych użytkownikowi 17 marca bieżącego roku. Zostały one zintegrowane z ciężarówkami Jelcz 442.32 z kabiną czteroosobową, które są standardowym typem ciężarówki średniej ładowności wysokiej mobilności.

Ogółem Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. mają dostarczyć 50 PKKs – dotychczas zamówiono przez Inspektorat Uzbrojenia 38 sztuk. Ostatnia umowa została podpisana w czerwcu 2019 roku. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się kolejnej umowy, która obejmie pozostałych dwanaście egzemplarzy. PKKs powstają poprzez modernizację posiadanych Polowych Kancelarii Kryptograficznych znajdujących się w zasobach Wojska Polskiego. Celem prac jest dostosowanie do montażu na ciężarówkach Jelcz 442.32.

Wybór WZŁ Nr 1 S.A. do realizacji powyższych prac ma związek z faktem, że jest właścicielem dokumentacji technicznej – Polowej Kancelarii Kryptograficznej na samochodzie oraz posiada do niej autorskie prawa majątkowe.

Polowa Kancelaria Kryptograficzna (PKKs) przeznaczona jest do przyjmowania, przechowywania i przekazywania dokumentów niejawnych w miejscach chronionych, które zapewniają infrastrukturę energetyczną i teleinformatyczną. PKKs zaprojektowana została w kontenerze 891 P i spełnia wymagania zaleceń DBBT 301C i wytycznych SKW o powoływaniu kancelarii kryptograficznych. Na wyposażeniu kancelarii są trzy sejfy do przechowywania dokumentów do klauzuli tajnej. Kancelaria została wyposażona w urządzenia służące do alarmowania i zabezpieczania przed dostępem osób nieuprawnionych. System ogrzewania i klimatyzacji zapewnia komfortowe warunki pracy dla dwóch osób funkcyjnych pracujących wewnątrz kontenera. Kancelaria, w przypadku długotrwałej pracy w jednej lokalizacji, może być wyposażona w zewnętrzne ogrzewanie pracujące automatycznie przez całą dobę, obsługiwane bez konieczności wchodzenia do kancelarii. Okablowanie strukturalne umożliwia dołączenie kancelarii do analogowej sieci telefonicznej poprzez dwa moduły wprowadzeń liniowych MWL PS5 oraz do sieci Ethernet poprzez dwa zespoły światłowodowe CTOS oraz jeden moduł wprowadzeń liniowych MWL RJ45. Do zasilania kancelarii niezbędne jest źródło prądu o napięciu jednofazowym 230V AC. Maksymalny pobór mocy w kancelarii nie przekracza 7kW.

 

 

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “WZŁ Nr 1 S.A. dostarczają PKKs przed terminem”

  1. Warto rozwijać własne niezależne systemy militarne. Suwerenność i bezpieczenstwo są bezcenne w razie zagrożenia.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc