Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna partia mobilnych kancelarii dla Wojska Polskiego

10 lipca Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że 25 czerwca, doszło do podpisania umowy z Wojskowymi Zakładami Łączności nr 1 S.A. w Zegrzu w sprawie dostawy kolejnej partii Polowych Kancelarii Kryptograficznych na samochodzie.

Umowa była negocjowana od 10 czerwca. W jej ramach WZŁ nr 1 S.A. przeprowadzą modernizację należących do Wojska Polskiego Polowych Kancelarii Kryptograficznych i ich integrację z samochodami ciężarowymi Jelcz 442.32 – prace mają zostać zrealizowane do 2020 roku, jednak zamówienie podstawowe (18 kompletów) ma zostać wykonane w bieżącym roku, natomiast 16 kolejnych PKKs zostało zakontraktowanych w ramach opcji, z możliwością dostawy w 2020 roku.

Bezprzetargowe zlecenie prac WZŁ nr 1 S.A. wynika z faktu, że jedynie ten podmiot dysponuje prawami autorskimi do dokumentacji technicznej i jest jedynym dostawcą sprzętu. W przypadku wykorzystania opcji całkowita wartość umowy opiewa na 7,2 mln złotych z VAT, natomiast zamówienie podstawowe zamknęło się kwotą 3 mln złotych z VAT.

Pierwsze cztery PKKs (Polowa Kancelaria Kryptograficzna na samochodzie) zostały zakontraktowane 28 września 2018 roku. Docelowo Wojsko Polskie planuje dysponować 50 kompletami.

(ŁP) Foto: WZŁ nr 1 S.A.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc