Zaloguj

Umowy na utrzymanie pocisków rakietowych

12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu podpisał umowy w sprawie wykonania usług związanych z utrzymaniem obecnie eksploatowanych pocisków rakietowych. Fot. Łukasz Pacholski

13 i 17 września 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umów z krajowymi podmiotami sektora obronnego w sprawie wykonaniu usług związanych z utrzymaniem pocisków przeciwlotniczych wykorzystywanych w Wojsku Polskim.

Pierwsza z nich, zawarta 6 września, ma wartość 451 tys. PLN. Na jej mocy specjaliści z należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu zrealizują usługę naprawy bloków rakiet ziemia-powietrze. Wybór usługodawcy został zrealizowany poprzez procedurę negocjacji z wybranym podmiotem – ma to związek z faktem, że ma wyłączne prawa do tego typu prac. Zamawiający nie informuje o szczegółach, WZU S.A. specjalizują się m.in. w realizacji obsług i napraw zestawów przeciwlotniczych S-200 Wega, Osa oraz 2K12 Kub.

Z kolei 9 września zamawiający podpisał umowę z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia w sprawie dostawy układów zabezpieczających UZ-3/93 oraz UZ-2/92D w celu przygotowania nieokreślonej partii rakiet 5W27U/D do strzelań poligonowych. Usługa ma wartość 2,1 mln PLN - zamawiający nie określił liczby urządzeń objętych zamówieniem. Rakiety 5W27U/D są wykorzystywane przez zestawy przeciwlotnicze S-125 Newa-SC – z całą pewnością zostaną zużyte na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce, który jest standardowym miejscem strzelań rakietowych dla obsług zestawów Newa-SC.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Umowy na utrzymanie pocisków rakietowych”

  1. Ciekawe czy ktoś przez wiele lat użytkowania tego sprzętu wpadł na dobry pomysł aby skopiować budowę tych rakiet a następnie intensywnie testować i modernizować do obecnych wymagań i zastosowań.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc