Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Samochody Oshkosh JLTV w drodze do Izraela

Fot. Ministerstwo Obrony Izraela

28 marca Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało, że pierwsza partia opancerzonych samochodów rodziny Oshkosh JLTV zakupionych w Stanach Zjednoczonych jest już w drodze do Izraela.

Powyższa informacja jest związana z pobytem w Waszyngtonie (oraz Nowym Jorku) przedstawicieli izraelskiego resortu obrony. Według dostępnych informacji, w trybie pilnym, Izrael zakupił w Stanach Zjednoczonych ponad sto samochodów powyższego typu – część z nich będzie sfinansowana poprzez procedurę FMS, a pozostałe zamówiono poprzez komercyjną DCS. Interwencyjny zakup jest związany z wybuchem walk w południowej części Izraela oraz w Strefie Gazy, które były skutkiem ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez Hamas 7 października 2023 roku.

Oshkosh Defense LLC sukcesywnie dostarcza kolejne partie samochodów rodziny JLTV zarówno do sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, a także rosnącej liczby użytkowników eksportowych. W połowie ubiegłego roku producent świętował dostarczenie jubileuszowego 20000 egzemplarza seryjnego. Obecnie zawarte kontrakty umożliwiają kontynuację produkcji przynajmniej do 2025 roku. Co ważne, w bieżącym roku planowane jest uruchomienie drugiej linii produkcyjnej, która powstaje w zakładach AM General LLC – wieloletnia umowa, mająca obowiązywać do końca 2028 roku, zakłada dostawę blisko 21000 wozów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc