Zaloguj

WZU S.A. z umową na prace przy systemie S-200C

2 lipca 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Uzbrojenia S.A. z Grudziądza w sprawie realizacji prac przy systemie obrony przeciwlotniczej S-200C Wega eksploatowanego w Polsce.

Zawarta 24 czerwca umowa, o wartości 3,8 mln złotych z VAT, dotyczy naprawy zakładowej stacji kontrolno-pomiarowej do badania rakiet ARSKP 5K43E. Prace mają zostać zrealizowane w latach 2019-2020 – wybór oferty WZU S.A. przeprowadzono w trybie bezprzetargowym, negocjacyjnym. Ma to związek z ochroną praw intelektualnych, będących własnością powyższego podmiotu.

Stacja kontrolno-pomiarowa ARSKP 5K43E wchodzi w skład dywizjonu technicznego jako osobny pluton. W jej składzie znajduje się naczepa z aparaturą kontrolną AM-43 wraz z ciągnikiem Ural-375A, elektrownia EM-43 oraz samochód z wyposażeniem wspomagającym WM-43. Dodatkowo pluton dysponuje oprzyrządowaniem technologicznym przeznaczonym do montażu skrzydeł i sterów pocisków rakietowych.

W latach 1999-2001 Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu, przy udziale WAT, przeprowadziły modernizację jednego dywizjonu S-200WE Wega do wersji S-200C. Prace poprawiły charakterystyki eksploatacyjne systemu, niestety brak funduszy spowodował iż prace nie objęły wyposażenia drugiego dywizjonu.

(ŁP) Foto: Andrzej Kiński
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc