Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Saab kupuje AMV-a

8 czerwca firma Patria Vehicles Oy podpisała umowę z SAAB Defence and Security, na mocy której dostarczy pojedynczy egzemplarz kołowego transportera AMV 8×8. Ma on służyć jako platforma testowa i rozwojowa dla najnowszej generacji systemów elektronicznych oraz optoelektronicznych SAAB-a. Ponadto wóz ma być wykorzystywany w celach demonstracyjnych i marketingowych.


Poza dostawą transportera umowa obejmuje również usługi związane ze wsparciem jego eksploatacji i pakiet szkoleniowy. Docelowo transporter ma zostać wyposażony w najnowsze rozwiązania obserwacji i przetwarzania danych z czujników zintegrowane m.in. z systemami C4I (Command, Control, Communication, Computing And Intelligence, ang. dowodzenie, kontrola, łączność, przetwarzanie danych i rozpoznanie). W ten sposób ma powstać pojazd demonstracyjny łączący doświadczenia i wiedzę obu skandynawskich firm.

Zawartą umowę skomentował Petri Jokinen, wiceprezes Patria Land ds. sprzedaży i rozwoju biznesu: „Ta umowa jest dla nas bardzo pozytywnym krokiem naprzód. Mamy długą i owocną historię współpracy z firmą SAAB w kilku obszarach, takich jak integracja różnych systemów SAAB-a na naszych platformach w celach marketingowych i testowych, a także udane dostawy do klientów w realizowanych przez nas programach. Jesteśmy głęboko przekonani, że dwie zaawansowane technicznie firmy z dwóch krajów o wysoce rozwiniętym przemyśle mogą wspólnie zaoferować klientom wyjątkową wartość dodaną na współczesnym rynku transporterów 8×8, teraz i w przyszłości.”

(Bartłomiej Kucharski) Foto: Patria
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc