Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rheinmetall i Embraer zacieśnią współpracę

Fot. Embraer

6 czerwca koncern Embraer poinformował, że przedstawiciele producenta prowadzą rozmowy z niemieckim koncernem Rheinmetall w sprawie budowy centrum szkolenia przeznaczonego do kształcenia personelu do samolotów C-390 Millennium.

Rozmowy są wynikiem analiz, które wskazują na rosnącą liczbę europejskich użytkowników samolotów C-390 Millennium. Obecnie jedyne centrum szkolno-treningowe załóg znajduje się w Brazylii – poza personelem Sił Powietrznych tego kraju korzystają z niego przedstawiciele obu odbiorców eksportowych (Portugalia i Węgry). Należy pamiętać, że C-390 Millennium został już wybrany przez Królestwo Niderlandów, Republikę Czeską oraz Austrię – dotychczas nie doszło do podpisania umów produkcyjnych.

Jedno, lokalne, centrum szkoleniowe zostanie zbudowane w Portugalii (na mocy umowy Portugalczycy zakupili rozbudowany symulator misji FFMS), podobne plany ma Królestwo Niderlandów.

Embraer nadal prowadzi działania marketingowe, które mogą zaowocować kolejnymi sukcesami w Europie. W najbliższej przyszłości decyzje o wyborze następców dla C-130H Hercules ma podjąć Szwecja. Poza tym prace nad zakupem nowych maszyn tej klasy prowadzą Grecy, a nie można wykluczyć, że w dobie rozbudowy potencjału, także w Polsce wznowiony zostanie program Drop.

Rheinmetall od wielu lat jest jednym z czołowych dostawców symulatorów przeznaczonych do wielu typów statków powietrznych oraz pojazdów. Ewentualne zacieśnienie współpracy z Embraerem pozwoli zwiększyć potencjał marketingowy niemieckiego koncernu oraz C-390 Millennium.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc