Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Afrykańskie tournée C-390 Millennium

Fot. Embraer

20 listopada średni samolot transportowy Embraer C-390 Millennium rozpoczął tournée marketingowe po Afryce. Powyższe wydarzenie jest związane z kampanią promocyjną, której początkiem był Międzynarodowy Salon Lotniczy w Dubaju.

20 listopada samolot wylądował w stolicy Rwandy, Kigali. Maszyna przyleciała do Afryki z Arabii Saudyjskiej. Po serii pokazów naziemnych oraz w powietrzu została przebazowana do Republiki Południowej Afryki. Oba państwa, od kilku miesięcy, są wymieniane jako potencjalni klienci na najnowszy wyrób koncernu Embraer. W przypadku Rwandy mowa o poszukiwaniu dostawcy dwóch średnich samolotów transportowych, które mają rozbudować potencjał operacyjny sił zbrojnych – od blisko piętnastu lat są one wykorzystywane do misji międzynarodowych pod flagą ONZ na kontynencie afrykańskim. Dotychczas ich transport oraz późniejsze zaopatrywanie odbywało się siłami innych członków ONZ bądź wybranych firm zewnętrznych (często rosyjskich bądź ukraińskich), jednak w obecnej sytuacji geopolitycznej władze tego państwa mają ambicje do rozbudowy potencjału i prestiżu choćby na kontynencie afrykańskim.

Z kolei w RPA władze prowadzą, ponownie, działania związane z możliwością wyboru następcy dla obecnie eksploatowanych samolotów transportowych Lockheed Martin C-130B Hercules. Są to jedne z najstarszych maszyn rodziny C-130 na świecie i pilnie potrzebują wymiany. W 2004 roku władze RPA podpisały kontrakt z koncernem Airbus, który miał dostarczyć osiem samolotów A400M Atlas. Niestety opóźnienia tego programu spowodowały rezygnacje z realizacji umowy.

Embraer, po zdobyciu dwóch kontraktów eksportowych w Europie oraz zwycięstwie w trzech konkursach na Starym Kontynencie (Austria, Republika Czeska, Królestwo Niderlandów) prowadzi obecnie intensywną kampanię marketingową samolotów C-390 Millennium na całym świecie. Wśród potencjalnych klientów wymienia się m.in. Rwandę, RPA, a także Republikę Korei, Arabię Saudyjską oraz Indie. Dodatkowo brazylijski producent nadal działa nad zdobyciem nowych rynków w Europie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc