Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rafael przetestował system C-Dome na korwecie Magen [WIDEO]

Fot. Ministerstwo Obrony Państwa Izrael

29 maja Rafael Advanced Defense Systems poinformował w mediach społecznościowych o testach systemu obrony powietrznej C-Dome na korwecie Magen.

Próby strzelaniem przeprowadziły wspólnie Korpus Morski Sił Obronnych Państwa Izrael, Organizacja Obrony Przeciwrakietowej (departament Dyrekcji Badań i Rozwoju Obronności Ministerstwa Obrony) i Rafael. Wykonano strzelanie do celu powietrznego z użyciem systemu C-Dome (morski wariant Iron Dome). Pocisk odpalano z wyrzutni korwety Magen, okrętu prototypowego typu Saar 6. Ponadto w komunikacie Ministerstwa Obrony Izraela podano, że testowe odpalenie zostało przeprowadzone pomyślnie, a C-Dome poradził sobie z zaawansowanymi zagrożeniami dla infrastruktury i aktywów strategicznych w wyłącznej strefie ekonomicznej Państwa Izrael.

Pokładowy system obrony powietrznej C-Dome bazuje się na systemie obrony Iron Dome opracowanym przez Rafaela, z systemem kierowania i dowodzenia opracowanym przez firmę mPrest. Interfejs C-Dome jest połączony z radarem EL/M-2248 MF-STAR (Magen Adir) korwety, opracowanym przez Elta Systems należącą do Israel Aerospace Industries. C-Dome stanowi dodatkową warstwę wielopoziomowego systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej Izraela, opartej na czterech warstwach operacyjnych obrony: Iron Dome, David's Sling, Arrow 2 i Arrow 3.

Cztery korwety typu Saar 6 zbudował dla Korpusu Morskiego niemiecki holding stoczniowy thyssenkrupp Marine Systems w Kilonii, ale system walki jest kompletowany i integrowany z platformami okrętowymi w Izraelu. Prototypowa Magen jako pierwsza otrzymała elektronikę „bojową” i uzbrojenie.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc