Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przekazanie KTO Rosomak-S

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, Rosomak SA zakończył, zgodnie z harmonogramem, przekazywanie nowych KTO Rosomak-S do przewozu przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike. Fot. Łukasz Pacholski

Pod koniec grudnia ubiegłego roku, Rosomak SA zakończył, zgodnie z harmonogramem, przekazywanie nowych KTO Rosomak-S do przewozu przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike.


Proces przekazywania 38 pojazdów rozpoczął się w czerwcu 2021 r.. Do końca grudnia na wyposażenie Wojska Polskiego trafiło 15 Rosomaków-S w wersji dowódczej oraz 23 w wersji liniowej. Kolejne 22 KTO w wersji linowej zostaną dostarczone w 2022 r.

Dostawy realizowane są w ramach umowy zawartej 14 września 2020 r. pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia MON a Rosomak SA, na łączną liczbę 60 sztuk pojazdów w tej wersji specjalnej. Wartość umowy wynosi 105,5 mln PLN brutto.

Rosomak–S wyposażony jest w dwie przenośne wyrzutnie PPK, posiada również środki łączności zewnętrznej oraz wielozakresowe pokrycie maskujące. Parametry techniczne pojazdu są identyczne jak dla wersji bazowej z uwzględnieniem zdolności do pokonywania przeszkód wodnych.

Źródło: Rosomak S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Przekazanie KTO Rosomak-S”

  1. Brak wyposażenia Rosomaków-S choćby w ZSMU z karabinem maszynowym rodzimej polskiej produkcji aby dać załodze możliwość jakiejkolwiek obrony czasie zagrożenia kojarzy się z czystym sabotażem lub zwykłą głupotą niestety.

  2. Dokładnie. Wóz można obrzucić granatami na stojąco, z najbliższej odległości. Nie ma nawet otworów do prowadzenie ognia przez desant

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc